droga

droga

10 stycznia 2015

Z katechetami o Camino w Elblągu i Iławie

O początkach kultu św. Jakuba i pielgrzymek do jego grobu oraz o tym, jak do Composteli wędruje się dziś opowiadaliśmy w Elblągu i Iławie. Spotkaliśmy się tam z katechetami Diecezji Elbląskiej, aby przybliżyć im tematykę Camino.

W sobotę 10 stycznia, na zaproszenie dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej ks. Mariusza Klimkowskiego, wzięliśmy udział w spotkaniach katechetów diecezji, które odbyły się kolejno - w Elblągu i Iławie.

Mówiliśmy o naszych fascynacjach Camino i św. Jakubem w kontekście konkursu, który dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ogłosiła Diecezja Elbląska. Konkurs ma na celu m.in. pogłębienie wiedzy o patronie pielgrzymów i promowanie form aktywnego pielgrzymowania, do którego to zachęcaliśmy katechetów.

Było więc o historii Camino i o tym, czego współczesny pielgrzym może nauczyć się w drodze do Composteli. Zwracaliśmy uwagę na lokalne szlaki jakubowe, które przebiegają zarówno przez Elbląg (Pomorska Droga św. Jakuba) jak i Iławę (Camino Polaco), i zachęcaliśmy do ich odkrywania.

W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 150 osób, w tym przedstawiciele lokalnego samorządu, a także ks. bp Jacek Jezierski.

aj
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz