droga

droga

Projekt "Idź Dalej na Camino"Projekt „Idź dalej na Camino”

Sarria – Santiago de Compostela (ok. 110 km)

 
Camino de Santiago – droga, która zmienia życie. Od średniowiecza wędrują nią do grobu św. Jakuba pielgrzymi różnych narodowości, aby doświadczyć przemiany, nawrócenia, cudu. Niejednokrotnie zaczynają u progu własnego domu. 

I my wyruszamy ich śladami. Naszą pielgrzymkę zaczniemy w miejscowości Sarria, odległej od Composteli o 110 km. Poznamy uroki hiszpańskiej Galicji, doświadczymy atmosfery tego najpopularniejszego z jakubowych szlaków i – w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia – przekroczymy drzwi święte compostelańskiej katedry. 

Głównym celem naszej wędrówki jest nawiedzenie grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Nie nastawiamy się zatem na zwiedzanie, a na przyjęcie tego, co przyniesie droga. Uczestnicy zgłaszający się na wyprawę, akceptują jej skromną, niekomercyjną formę oraz wartości, które budują etos pielgrzyma jakubowego i które, jako Fundacja, propagujemy: wzajemną pomoc, solidarność, szacunek dla innych, zaangażowanie w podtrzymywanie chrześcijańskiego charakteru Camino.

Wyjazd ma charakter niekomercyjny. Fundacja Idź Dalej nie prowadzi działalności gospodarczej i nie zarabia na projekcie. Także organizatorzy nie pobierają za swoją pracę wynagrodzenia. Wyprawa organizowana jest natomiast zgodnie z ideą free walking tours, polegającą na tym, że uczestnicy mogą wesprzeć Fundację dobrowolną darowizną po zakończeniu projektu. 

W programie wyprawy przewidujemy także:

- uczestnictwo we mszach świętych odprawianych przez polskiego księdza, który będzie nam towarzyszył i sprawował opiekę duchową nad grupą

- naukę najpotrzebniejszych zwrotów w języku hiszpańskim

- udział we mszy dla pielgrzymów w katedrze w Santiago de Compostela, przejście przez drzwi święte, otwarte z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia

- zwiedzanie katedry w Composteli oraz miasta Santiago

- pobyt w polskim alberque na Monte do Gozo

- wycieczkę autokarową na Finisterrę i do Muxii


Koszt wyprawy: 1200 PLN (wpłata na konto Fundacji) + 400 EUR (gotówka ze sobą)

Informacji o terminach wypraw udzielamy drogą mailową. Prosimy pisać na adres:

fundacjaidzdalej@gmail.com
Pierwsza edycja za nami (24.04.2016 – 4.05.2016) ZOBACZ ZDJĘCIA
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz