droga

droga

8 marca 2015

Skąd renesans szlaków do Composteli?

O tym, jak odradzało się Camino, kto ocalił je od zapomnienia i skąd się wzięły żółte strzałki będzie można dowiedzieć się podczas najbliższego spotkania z cyklu "Droga inna niż wszystkie". Zapraszamy 20 marca do Centrum św. Jakuba w Olsztynie.  
 
 

Olsztyńskie spotkanie jakubowe w marcu poświęcone będzie renesansowi szlaków do Composteli. O powodach współczesnego rozkwitu Camino - tych "głębokich" i tych "płytkich" - opowiedzą Agnieszka Jaworska i Michał Ptak.
 
Spotkanie "Współczesne pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba w Composteli" będzie okazją do zapoznania się z bestsellerami o Camino. Oprócz historii rekonstrukcji szlaków, prelegenci przedstawią bowiem także najważniejsze filmy i książki, które wykreowały obraz Camino we współczesnej kulturze.   
 
Na spotkanie zapraszamy w piątek 20 marca o godz. 18.00, tradycyjnie już do olsztyńskiego Centrum św. Jakuba przy katedrze. 
 

3 komentarze :

  1. Może będzie jakieś spotkanie w sobotę albo w niedziele? Chętnie przyjechałabym z Elbląga. Pozdrawiam i BUEN CAMINO

    OdpowiedzUsuń
  2. Witamy, niestety do czerwca 2015 roku spotkania będą odbywać się w piątki i na razie ze względów logistycznych nie możemy tego zmienić, ale zapraszamy na sobotnie wyjścia na szlak, gdzie będzie można porozmawiać o Camino de Santiago i bliżej nas poznać. Planowane daty to: 25.04. i 23.05. Pozdrawiamy i czekam na kontakt na: fundacjaidzdalej@gmail.com

    OdpowiedzUsuń