droga

droga

2 marca 2015

Camino praktycznie

Jak się spakować? Jakie buty zabrać? Który szlak wybrać? I wreszcie - ile to kosztuje? Oto pytania, które najczęściej zadają pielgrzymi po raz pierwszy wyprawiający się na Camino de Santiago. W poniedziałek "u Dobrego Pasterza" odpowiadaliśmy po kolei na każde z nich.
 
 
Spotkanie "Camino praktycznie" zorganizowaliśmy w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Tym razem - wychodząc naprzeciw prośbom uczestników naszych spotkań - omówiliśmy najważniejsze kwestie związane z bezpośrednim przygotowaniem do jakubowej wyprawy.
 
Opowiedzieliśmy więc pokrótce o każdym z najważniejszych szlaków na terenie Hiszpanii, radziliśmy który szlak wybrać zależnie od pory roku, a także co powinno znaleźć się w plecaku pielgrzyma i co dokładnie oznacza w tym kontekście określenie "jak najmniej".
 
Podzieliliśmy się też kilkoma użytecznymi "patentami" z naszych wypraw Camino, które to pozwalają skutecznie zmniejszyć wagę plecaka, ułatwiają komunikację z Hiszpanami i pozwalają zachować nogi w jak najlepszej kondycji.
 
Tym, którzy pytali o Msze święte na Camino, podajemy link do strony, gdzie znajdą rozkład dla poszczególnych parafii na kilku szlakach. Polecamy Msze na Camino
 
aj, mp
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz