droga

droga

13 grudnia 2015

Zimowo, filmowo, Caminowo

Ostatnie w tym roku jakubowe spotkanie w Olsztynie odbyło się pod znakiem dobrego "caminowego kina". Nie zabrakło też pierników i świątecznych życzeń. Na kolejny "sezon" spotkań zapraszamy już w styczniu.   


W sobotę 12 grudnia 2015 roku spotkaliśmy się w olsztyńskim Centrum św. Jakuba, by jak co miesiąc, dowiedzieć się czegoś o Camino. Jako że spotkanie miało charakter przedświąteczny, w ramach prezentu uczestnicy mieli okazję obejrzeć jeden z najpopularniejszych filmów o Camino de Santiago.

W jesienno-zimowym klimacie nie obyło się bez pierników własnej roboty i ciepłej herbaty, które umilały dwugodzinny seans. Na spotkanie przybyło ponad dwadzieścia osób, wśród których byli stali bywalcy naszych prelekcji, ale również zaproszeni przez nich goście. Choć film należy do dobrze znanych, większość z przybyłych nie miała okazji go wcześniej oglądać.

Grudniowym spotkaniem zakończyliśmy tegoroczny cykl prelekcji caminowych. Na kolejne zapraszamy już 16 stycznia 2016 roku. Tym razem będzie to spotkanie z filmem amatorskim.  Jego autorka, Berenika Seryczyńska, opowie o swoim pielgrzymowaniu Camino Frances i perypetiach związanych z jego powstawaniem J

a&m

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz