droga

droga

27 listopada 2015

Camino w Południku Zero

Ponad sto osób przybyło do kawiarni Południk Zero w Warszawie, gdzie w czwartek 26 listopada opowiadaliśmy o Camino. Promowaliśmy książkę, mówiliśmy o historii jakubowego pielgrzymowania i dzieliliśmy się opowieściami z drogi.

Spotkanie zatytułowane „Camino de Santiago. Tradycja i współczesność” (czyli dokładnie tak, jak książka Agnieszki Jaworskiej, którą promowaliśmy) rozpoczęło się o godz. 19.00. Mniej więcej od godziny 18.00 zaczynało brakować miejsc siedzących, a gdy pokazywaliśmy pierwsze slajdy sala była już mocno zatłoczona. Wśród słuchaczy znalazło się sporo osób, które wcześniej słyszały o Camino albo przeszły któryś ze szlaków. Byli też nasi znajomi i osoby zaprzyjaźnione z Fundacją. W trakcie prezentacji przybliżaliśmy słuchaczom historię szlaku i tradycje związane z pielgrzymowaniem do Composteli a także nasze prywatne doświadczenia i obserwacje z wędrówek po Camino.
 
Było to nasze pierwsze spotkanie w Południku Zero - kawiarni podróżniczej, która jest znanym w stolicy miejscem spotkań. Słynie z tego, że można tam posłuchać opowieści o wyprawach w najdalsze zakątki świata, często połączonych z pokazem slajdów. Od października, dzięki zaangażowaniu Piotra Drzewieckiego z Caminodelavida.pl, odbywają się tam również spotkania na temat Camino. To, w którym uczestniczyliśmy, było drugim z rzędu. Kolejne zaplanowane jest na niedzielę 13 grudnia o godz. 16.00.
 
mp

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz