droga

droga

22 listopada 2015

Fundacyjne Camino z książką

Częstochowa, Sosnowiec, Wrocław, Kraków, Lublin - tydzień wypełniony spotkaniami, prelekcjami i rozmowami z caminowiczami. To tylko niektóre z wydarzeń, w jakich uczestniczyli przedstawiciele naszej Fundacji podczas promocji książki w dniach 16-21 listopada 2015 roku.

Pretekstem do wyruszenia w drogę po południowej Polsce i spotkań caminowych stała się wydana niedawno książka Agnieszki Jaworskiej "Camino de Santiago. Tradycja i współczesność".

Cykl naszych spotkań rozpoczęliśmy w poniedziałek 16 listopada w Częstochowie, biorąc udział w audycji w Radia Fiat na temat pielgrzymowania jakubowego. Audycję można odsłuchać na stronie radia: http://fiat.fm/kosciol/pielgrzymie-drogi-camino-de-santiago/

Następnego dnia – we wtorek 17 listopada - niespodziewanie dla nas zostaliśmy poproszeni o poprowadzenie lekcji religii w Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek. Nie było to pierwsze nasze doświadczenie w pracy z młodzieżą. Staraliśmy się zatem w sposób przystępny zainteresować młodych ludzi wyruszeniem na szlak, a przede wszystkim pokazać im, że Camino jest na wyciągnięcie ręki i przebiega także kilka metrów od szkoły, do której uczęszczają.

Jeszcze tego samego dnia odwiedziliśmy Sosnowiec, gdzie - dzięki uprzejmości i zaangażowaniu prezesa stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Dariusza Jurka, spotkaliśmy się w Centrum Informacji Miejskiej z ponad dwudziestoma osobami zainteresowanymi Camino de Santiago.

W środę 18 listopada opowiadaliśmy o katedrze w Santiago de Compostela w Księgarni Hiszpańskiej we Wrocławiu. Spotkaliśmy się tutaj z ogromną życzliwością środowiska caminowego. Po spotkaniu, z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce Emila Mendyka, uczestniczyliśmy w audycji Radia Rodzina. Audycję będzie można odsłuchać w środę 9 grudnia o godz. 21.30 na: http://www.radiorodzina.pl/

W piątek 20 listopada odwiedziliśmy Kraków i zaprzyjaźnione z Fundacją miejsce - Dom KOLPING. Tu, w ramach spotkań z seniorami, opowiadaliśmy o ostatnich kilometrach pielgrzymki do Santiago de Compostela. Spotkanie to było kolejnym z cyklu caminowych działań Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki”.

Ostatnim punktem fundacyjnego Camino po Polsce był Lublin. Tu przybyliśmy w sobotę 21 listopada, z okazji XVIII Targów Wydawców Katolickich. Od godz. 12.00 przy stoisku Wydawnictwa Petrus – wydawcy książki „Camino…” – rozmawialiśmy z pielgrzymami i osobami zainteresowanymi szlakami jakubowymi, a Agnieszka podpisywała egzemplarze książki.

http://www.wydawnictwopetrus.pl/spotkanie-z-agnieszka-jaworska--autorka-ksiazki--rdquo-camino-de-santiago-rdquo-,375,a.html

Każde z naszych spotkań dało nam możliwość spotkania osób zafascynowanych Camino. Co ciekawe, w każdym niemalże punkcie naszej trasy mieliśmy możliwość spotkania osób napotkanych wcześniej na Camino – zwłaszcza zaś w polskim albergue na Monte do Gozo.

mp

    Fot. Pavlo Khmara, Stow. Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki"
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz