droga

droga

8 listopada 2015

Piękne Camino del Norte

Czym zachwyciło mnie Camino? – na to pytanie odpowiadała w sobotę Agnieszka Kotnarowska, pątniczka, która pierwszy raz wędrowała do Composteli w minione wakacje, pokonując szlak Camino del Norte. Wspominała morze, góry, napotkanych po drodze ludzi oraz niespodzianki, które przygotował dla niej św. Jakub.


Spotkanie z Agnieszką Kotnarowską zatytułowane było „Piękno jakubowego pielgrzymowania – czyli moje Camino del Norte”. Ten szlak jakubowy wiedzie przez cztery regiony północnej Hiszpanii: Kraj Basków, Kantabrię, Asturię, Galicję. Wędrujący nim pielgrzymi odczuwają bliskość zarówno morza, jak i gór, odwiedzają schroniska o niezapomnianym klimacie w Miraz, Guemes czy Sobrado dos Monxes.

Agnieszka opowiedziała o tych miejscach, o malowniczych krajobrazach szlaku, pokazała kilkadziesiąt pięknych zdjęć oraz wspominała nietypowe wydarzenia, które spotkały ją i jej współtowarzyszy w drodze. Mówiła o zagubionych nowych butach, utraconej karcie bankomatowej, stule księdza zostawionej przez przypadek w schronisku, a także o kozie, która wędrowała z grupą przez dziesięć kilometrów – również po autostradzie.

Spotkanie zorganizowane przez Fundację Idź Dalej odbyło się w sobotę w Centrum św. Jakuba w Olsztynie. Wzięło w nim udział 26 osób. Wpisuje się ono w cykl spotkań organizowanych przez Fundację od początku 2015 roku i adresowanych do mieszkańców Olsztyna i okolic.

aj
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz