droga

droga

16 maja 2016

Spotkanie pocaminowe już w sobotę

Przyjdź i posłuchaj, jak było na szlaku jakubowym w Hiszpanii. O swoich wrażeniach z wyprawy opowiedzą pielgrzymi, którzy na przełomie kwietnia i maja wędrowali do św. Jakuba w Composteli w ramach projektu "Idź Dalej na Camino". Zapraszamy na spotkanie 21 maja o godz. 16.30.
 
 
 
W najbliższą sobotę w olsztyńskim Centrum św. Jakuba spotkają się uczestnicy pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela, zorganizowanej przez Fundację Idź Dalej. Wyprawa odbyła się w dniach 24 kwietnia - 4 maja 2016 roku. Pielgrzymi podzielą się więc swoimi wrażeniami "na świeżo", a dodatkowo zaprezentują wykonane po drodze zdjęcia.
 
W pielgrzymce do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela, w ramch projektu "Idź Dalej na Camino" uczestniczyło dziewięć osób. Dzięki obecności duszpasterza, pielgrzymi mieli możliwość codziennego udziału we mszach świętych i rekolekcyjnych nauczaniach wieczornych, a po sześciu dniach wędrówki pieszej (ok. 112 km) pokrzepieni dotarli do miasta św. Jakuba Apostoła. W drodze towarzyszyli im przedstawiciele Fundacji - Agnieszka Jaworska i Michał Ptak, czuwając nad logistyką i połączeniem walorów krajoznawczych szlaku z jego wymiarem duchowym.
 
Spotkanie z uczestnikami wyprawy odbędzie się w sobotę 21 maja o godz. 16.30 w Centrum św. Jakuba przy olsztyńskiej katedrze. Przyjdź i dowiedz się więcej o Camino de Santiago z relacji pielgrzymów!
 
aj
 
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz