droga

droga

18 września 2016

Camino weekendowo, czyli wspólnie Drogą św. Jakuba po Warmii

Grupa dwudziestu czterech pielgrzymów jakubowych przemierzyła dziś pieszo odcinek szlaku Camino Polaco z Olsztyna do Gietrzwałdu. Wędrówka była praktycznym zapoznaniem ze szlakiem i jego oznakowaniem, co jest jednym z założeń realizowanego właśnie przez Fundację Idź Dalej projektu "Szlak Jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu twojego domu".
 
W niedzielę 18 września wędrówkę poprzedziła msza święta w olsztyńskiej katedrze. Po mszy ks. Paweł Grzesiak udzielił pielgrzymom specjalnego błogosławieństwa, po którym można było wyruszać w trasę. W czasie drogi - prócz podziwiania warmińskich krajobrazów - pielgrzymi mieli możliwość bliższego poznania oznaczeń szlaku, symboliki caminowej oraz kulturowego i duchowego znaczenia pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.
 
Zarówno koordynatorzy wyprawy, jak również inni doświadczeni już pielgrzymi jakubowi, dzielili się swoimi przeżyciami z pokonanych szlaków i poradami. Do Gietrzwałdu udało się dotrzeć w ciągu pięciu i pół godziny, pokonując ok. 21 km. 

Na miejscu czekał na wszystkich ciepły posiłek, którym zakończyło się wspólne wędrowanie. Dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej każdy z pielgrzymów otrzymał bezpłatnie pakiet pielgrzyma, w tym specjalny paszport, mapę, muszlę jakubową i drobny poczęstunek.

ap
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz