droga

droga

13 listopada 2016

LSE: Droga św. Jakuba Starszego

W niedzielę 13 listopada 2016 roku w Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbyło się Lokalne Spotkanie Edukacyjne, przygotowane przez Izabelę Ostrowską i Martę Gołotę – liderki projektu „Szlak Jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu”.


- Chciałyśmy, aby to spotkanie przybliżyło uczestnikom postać św. Jakuba oraz by zaproszeni goście dowiedzieli się o szlakach jakubowych w Polsce i Europie, a potem dzielili się tymi informacjami z innymi – mówią organizatorki.

Spotkanie miało charakter warsztatów z pokazem filmu animowanego o św. Jakubie. Była również prezentacja wizerunków patrona Olsztyna. W spotkaniu uczestniczyło 21 osób, głównie członków wspólnot parafialnych z rodzinami.

Uczestnicy spotkania byli zaskoczeni angażującą formą warsztatową, dzięki której - jak podkreślali -byli w stanie więcej się dowiedzieć i lepiej zapamiętać przekazywane treści. Uczestnicy pracowali nad tekstami biblijnymi dotyczącymi św. Jakuba oraz przekazami legendarnymi o Apostole. Organizatorki zadbały też o najmłodszych uczestników spotkania, przygotowując jakubowe kolorowanki i kredki.


Spotkanie odbyło się w olsztyńskiej parafii pw. Św. Jakuba, dzięki czemu Izabela i Marta otrzymały duże wsparcie zarówno pod względem merytorycznym (użyczenie artykułów, publikacji nt. św. Jakuba przez s. M. Kamilę Leszczyńską CSC), jak i organizacyjnym (bezpłatne udostępnienie sali i sprzętu audio-video).

pp


fot. z archiwum Marty Gołoty

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz