droga

droga

21 listopada 2016

LSE: Szlak Jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu

W poniedziałek 21 listopada w oddziale PTTK w Olsztynie odbyło się kolejne Lokalne Spotkanie Edukacyjne, przygotowane przez dwie uczestniczki projektu „Szlak Jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu”, Mariolę Hegier i Jadwigę Piłat.


- Wybrałyśmy właśnie ten temat, aby wśród naszej społeczności lokalnej zwrócić uwagę, że wystarczy dosłownie wyjść z domu i rozpocząć wędrówkę Szlakiem Jakubowym już z Olsztyna, który leży na szlaku Camino Polaco – relacjonują organizatorki.

Spotkanie miało formę prezentacji z opowieściami z drogi i pokazem zdjęć. Jedna z organizatorek – Jadwiga, przeszła bowiem ostatnie 110 km drogi francuskiej z Sarri do Santiago de Compostela wiosną 2016 roku. Dodatkowo do podzielenia się swoimi doświadczeniami została zaproszona Mirosława Woźniak, która samotnie pokonała szlak Camino Primitivo również w tym roku.


W spotkaniu uczestniczyły 24 osoby, które żywo zaangażowały się w dyskusję po prezentacjach. 
- Zaplanowana na jedną godzinę prezentacja wydłużyła się dwukrotnie z powodu licznych pytań – mówi organizatorka. Najczęstsze z nich dotyczyły dogodnych połączeń lotniczych, kosztów wyprawy, miejsc noclegowych, bagażu, możliwości nabycia paszportu pielgrzyma oraz polskich szlaków.


pp


fot. z archiwum M. Hegier

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz