droga

droga

21 listopada 2016

LSE: Nasze Camino – niezwykła droga zwykłych ludzi

W poniedziałek 21 listopada odbyło się Lokalne Spotkanie Edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie.  Promotorki Szlaku Jakubowego, Edyta Balbuza-Szarota i Ewa Głowacka, podzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą o Camino, zachęcając innych nauczycieli do przebycia lokalnego fragmentu szlaku ze swoimi uczniami.


Po krótkim wprowadzeniu obejmującym przedstawienie postaci św. Jakuba i historii pielgrzymowania do jego grobu, prelegentki opowiedziały o własnych przeżyciach, ilustrując je zdjęciami z drogi i pamiątkami przywiezionymi z Hiszpanii.

- Był paszport pielgrzyma, muszla św. Jakuba, compostelka, „album wspomnień” oraz bambusowy kij, który pomagał w drodze – relacjonują organizatorki. Spotkanie odbyło się w sali lekcyjnej przyozdobionej caminowymi dekoracjami, jak na przykład plakat-wydzieranka z motywem muszli św. Jakuba, kamienie znad oceanu, szyszki pinii i muszle znalezione na plaży.


W spotkaniu uczestniczyły 34 osoby. Zostały one zainspirowane do zaplanowania własnych wakacji na Camino, jak i do wykorzystania walorów lokalnego odcinka Szlaku Jakubowego w nauczaniu dzieci w klasach szkoły podstawowej. 

pp


fot. Rafał Szarota

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz