droga

droga

24 listopada 2016

LSE: Szlak Jakubowy – odcinek francuski

W czwartek 24 listopada w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie odbyło się kolejne Lokalne Spotkanie Edukacyjne, przygotowane tym razem przez Małgorzatę Bosek i Ewę Surażyńską. W prelekcji uczestniczyło ponad 30 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.


Spotkanie składało się z czterech części. W pierwszej Małgorzata Bosek przedstawiła pokrótce, czym jest Szlak św. Jakuba. W drugiej części zaproszony gość – Piotr Szechiński (również uczestnik projektu prowadzonego przez Fundację Idź Dalej) podzielił się doświadczeniami z najtrudniejszych etapów swojej wędrówki.

Następnie Ewa Surażyńska, która przez lata mieszkała we Francji, opowiedziała o wybranych aspektach postrzegania Szlaku Jakubowego z perspektywy francuskiej Prowansji. W ostatniej części po zachęcie do nauki języka francuskiego, odśpiewano wspólnie kanon pielgrzymów w języku francuskim Frère Jacques.


Dzięki entuzjazmowi i zainteresowaniu  tematem Camino wśród zgromadzonych osób udało się stworzyć przyjazną atmosferę spotkania, w czym niewątpliwie pomogły także humor prowadzących i pedagogiczne podejście Małgorzaty Bosek.

pp


fot. Ewa Surażyńska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz