droga

droga

11 grudnia 2016

Z Warszawy do Santiago w siedem lat

W sobotę 10 grudnia w Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie caminowiczów w projekcie "Szlak Jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu twojego domu". Tym razem o swoich doświadczeniach opowiedział dr Jerzy Kazimierczak, pielgrzym i czciciel św. Jakuba z Warszawy.


Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej prelegent podzielił się swoimi przeżyciami pielgrzymowania z Warszawy do Santiago de Compostela. Drogę tę przebył w kilku etapach w ciągu siedem lat. Pielgrzymka ta była możliwa tylko i wyłącznie dzięki ogromnemu hartowi ducha Jerzego i wsparciu wielu życzliwych mu osób, które pomagały mu w drodze i wspierały w realizacji tego marzenia (szczególnie po pogorszeniu się jego kondycji zdrowotnej).

Druga część spotkania poświęcona była na prezentację działań mazowieckiego środowiska caminowego oraz nowo powstałej Konfraterni św. Jakuba przy Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Po raz kolejny olsztyńscy sympatycy Camino mieli szansę przekonać się, jak wiele cennych wydarzeń i inicjatyw jakubowych odbywa się w naszym kraju w ciągu roku.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 35 osób. Od początku realizacji comiesięcznych spotkań w Centrum św. Jakuba liczba ich uczestników wzrasta systematycznie, między innymi dzięki listopadowym Lokalnym Spotkaniom Edukacyjnym, przeprowadzonym przez uczestników projektu Szlak Jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu.

Cykl prelekcji o Camino de Santiago to część projektu "Szlak Jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu twojego domu" realizowanego przez Fundację Idź Dalej w 2016 roku i finansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.


mpBrak komentarzy :

Prześlij komentarz