droga

droga

29 stycznia 2017

Wolontariusze z Monte do Gozo w Toruniu


W dniach 28-29 stycznia blisko 30 wolontariuszy polskiego albergue na Monte do Gozo zebrało się w Toruniu, aby wymienić doświadczenia, powspominać i przygotować się do kolejnych wyzwań w nadchodzącym sezonie pielgrzymkowym.Wolontariusze przybyli z różnych zakątków Polski. Wszystkich łączyło wspólne doświadczenie pomagania pielgrzymom w schronisku na Górze Radości, niedaleko Santiago de Compostela, gdzie od kilku lat działa tzw. „polskie albergue”. Każdy z wolontariuszy ma też za sobą przejście przynajmniej 100-kilometrowego odcinka Camino de Santiago. 

Spotkanie trwało dwa dni. W pierwszym dniu wolontariusze wysłuchali dwóch prelekcji: dr Agnieszki Ptak o „Pielgrzymowaniu dawniej i dziś” oraz ks. prof. Piotra Roszaka o „Sensie końca Drogi”. Po nich wywiązała się dyskusja nt. doświadczeń Camino i pielgrzymowania do grobu św. Jakuba. Rozmowy były kontynuowane wieczorem w części nieoficjalnej.

Drugiego dnia wolontariusze uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Toruniu, a następnie spotkali się z przedstawicielami Bractwa św. Jakuba od niedawna działającego w tymże mieście. Coroczny zjazd wolontariuszy zakończył się zwiedzaniem miasta i wspólnym obiadem.

Więcej informacji o wolontariacie na Górze Radości tutaj: http://albergue.pl/wolontariat

mpFot. Agnieszka Hajduk


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz