droga

droga

5 lutego 2017

W Olsztynie o jakubowym pielgrzymowaniu

4 lutego odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu „Droga inna niż wszystkie” w Centrum św. Jakuba. O swoich doświadczeniach pielgrzymowania opowiedział Prezes Stowarzyszenia Przyjaciele św. Jakuba Emil Mendyk.


Prelegent do Olsztyna przyjechał aż z Wrocławia, gdzie na co dzień angażuje się w rozwój działań jakubowych i wraz z członkami Stowarzyszenia, któremu przewodniczy, wspiera pielgrzymów i osoby zainteresowane wyruszeniem na szlak. 

Podczas olsztyńskiego spotkania Emil opowiedział o sensie pielgrzymowania i o tym, jak rozumie ideę współczesnego „bycia pielgrzymem”. Prelekcję zilustrowały jego zdjęcia z etapów szlaku Camino Frances. Ponadto przedstawił też aktywności, jakie podejmuje Stowarzyszenie w województwie dolnośląskim.

W spotkaniu uczestniczyło 36 osób zainteresowanych Camino de Santiago, w tym uczestnicy zakończonego w grudnia 2016 roku projektu „Szlak jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu”. Krótką relację ze spotkania zamieścił też Posłaniec Warmiński (przeczytaj tutaj).

mp

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz