droga

droga

9 kwietnia 2017

Niedziela Palmowa na Camino

Przed wyruszeniem na Szlak św. Jakuba w Hiszpanii postanowili sprawdzić swoje siły w Polsce. W niedzielę 9 kwietnia - z palmami przy plecakach - ośmioosobowa grupa pielgrzymów przeszła odcinek Szlaku św. Jakuba z Tarchomina do Nowego Dworu Mazowieckiego.


Inspiracją do wspólnego wędrowania był projekt "Camino - twoja droga" realizowany przez Fundację Idź Dalej. Biorący w nim udział przyszli caminowicze postanowili sprawdzić swoje siły fizyczne w trasie i przejść krótki odcinek Camino w okolicach Warszawy. A ponieważ była to Niedziela Palmowa - po nabożeństwie w kościele św. Jakuba na Tarchominie wyruszyli na Camino z dodatkowymi "ozdobami" przy plecakach w postaci tradycyjnych palemek.

Odcinek 22 km udało się pokonać w 6 godzin - z dłuższą przerwą na kawę w pałacu w Jabłonnie. Tam również można podbić pieczątki w pielgrzymim paszporcie. Obsługująca nas pani przyznała, że ostatnimi czasy coraz więcej osób wędruje szlakiem św. Jakuba i zatrzymuje się w ośrodku konferencyjnym Polskiej Akademii Nauk na chwilę odpoczynku i przybicie "sello".

Z Nowego Dworu Mazowieckiego wróciliśmy wspólnie do stolicy pociągiem. W ten sposób rozpoczęliśmy nowy sezon pielgrzymowania po polskich drogach św. Jakuba oraz przygotowaliśmy się do nowych wypraw na Camino w Hiszpanii.

ap
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz