droga

droga

9 kwietnia 2017

Warsztaty "Przed wyruszeniem w Drogę" - praktyczne przygotowanie do Camino

Co zabrać, jak się spakować i co zostawić w domu przed wyruszeniem na Camino? - na te i inne ważne pytania można było uzyskać odpowiedź podczas warsztatów dla pielgrzymów jakubowych, które zorganizowała Fundacja Idź Dalej.


W sobotę 8 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia przygotowujące dziesięciu przyszłych caminowiczów do ich pierwszej wędrówki do grobu św. Jakuba. Tym razem były to warsztaty praktyczne, mające na celu rozwianie rodzących się w trakcie przygotowań wątpliwości co do spraw technicznych - takich jak wybór drogi czy dobór odpowiedniego plecaka - oraz udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania: ile to kosztuje, czy potrzeba dodatkowego ubezpieczenia, z jakimi sytuacjami należy się liczyć w drodze?

Warsztaty przeprowadzili Agnieszka i Michał Ptakowie, doświadczeni pielgrzymi, pasjonaci szlaku i samego miasta Santiago de Compostela. Nie zabrakło więc praktycznych porad "z pierwszej ręki", ani informacji dotyczących historii miasta jakubowego i tego, co warto w nim dzisiaj zwiedzić, gdzie się zatrzymać, czego skosztować. 

Warsztaty praktyczne stanowiły część projektu "Camino - twoja droga", który od początku lutego Fundacja Idź Dalej realizuje w Warszawie. Projekt ma na celu wieloaspektowe przygotowaniedo wędrówki pieszej osób chcących po raz pierwszy wyruszyć na Camino poprzez m.in. krótki kurs języka hiszpańskiego oraz warsztaty motywacyjno-coachingowe.

ap


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz