droga

droga

7 lutego 2015

Z Krakowa do Tyńca. Zimowa wędrówka seniorów po Camino

Mróz nie był straszny dwunastu krakowskim seniorom, którzy po raz kolejny wędrowali z nami jakubowym szlakiem. Tym razem pielgrzymi pokonali 16 km od Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie do Opactwa Benedyktynów.

 
Wyposażeni w kije nordic-walking i ciepłą odzież wyruszyli o godz. 9.30 w pięknej zimowej aurze. Początkowo, droga prowadziła przez znane krakowskie zaułki – obok Cmentarza Rakowickiego, przez Mały Rynek, Plac Wszystkich Świętych, pod Oknem Papieskim, tuż pod Wawelem. Następnie, wzdłuż bulwarów wiślanych, pielgrzymi dotarli na rogatki miasta, gdzie podziwiali przez chwilę widok na klasztor norbertanek i Kopiec Kościuszki. 
 
Dalej szlak wiedzie przez wały przeciwpowodziowe, gdzie krajobrazy już są „podmiejskie”, a odczuwalna temperatura dużo niższa ze względu na silnie wiejący wiatr. Ostatecznie po 5 godzinach, pokonując z wielką wytrwałością zwłaszcza ostatni trzykilometrowy odcinek (najtrudniejszy!), grupie wędrowców udało się dotrzeć do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, gdzie mogli pokrzepić się fizycznie i duchowo. 
 
Była to już trzecia wędrówką członków Fundacji Idź Dalej po Szlaku św. Jakuba z małopolskimi seniorami z Kolpingowskich Klubów Seniora. Od 2014 roku czynnie towarzyszymy osobom starszym w pielgrzymowaniu do św. Jakuba. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy wyprawy (poza przewodnikiem) mieli więcej niż sześćdziesiąt lat, a ich energia, zapał i wytrzymałość fizyczna pozwalają żywić nadzieję, że wspólnie wędrując jakubowymi szlakami dotrzemy do Composteli. Z Tyńca pieszo to już tylko 2757 km J
mp
 
  
 
 
  

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz