droga

droga

28 czerwca 2015

Odkrywamy nowe szlaki. Na początek Mazowiecka Droga św. Jakuba

Rozpoczęliśmy nowy etap pielgrzymowania po Camino w Polsce. Tym razem ruszyliśmy za żółtymi strzałkami, które odnaleźliśmy na północy Warszawy. 
 
 
27 czerwca wyszliśmy na krótki, bo zaledwie dziesięciokilometrowy odcinek Mazowieckiej Drogi jakubowej z warszawskich Bielan do Tarchomina. Pokonaliśmy go w 2,5 godziny, zaczynając wędrówkę niedaleko campusu UKSW, skąd niebieski szlak rowerowo-pieszy poprowadził nas przez las bielański do mostu M. Skłodowskiej-Curie. 
 
Przekroczyliśmy Wisłę i znaleźliśmy się na prawobrzeżu. Tu kierowaliśmy się zgodnie z oznaczeniami szlaku do kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła na warszawskim Tarchominie, gdzie zakończyliśmy naszą wędrówkę. 
 
Mazowiecka Droga św. Jakuba jest na tym odcinku bardzo dobrze oznakowana (wlepki muszli na słupach, strzałki i muszle na drzewach), co jest zasługą Warszawskiego Klubu Przyjaciół Dróg św. Jakuba od lat działającego w stolicy dla propagowania Camino. Przewodnik Reginy Madej –Janiszek po szlaku można znaleźć w interncie, klikając tutaj.

mp
 
 
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz