droga

droga

24 sierpnia 2015

Z seniorami na Beskidzkiej Drodze św. Jakuba

Niezwykle piękny odcinek jakubowego szlaku odkryliśmy między Lanckoroną a Kalwarią Zebrzydowską. A wszystko dzięki seniorom ze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie. To oni zaprosili nas na prelekcję oraz do wspólnego wędrowania po Camino w Małopolsce. 


W przedostatni weekend sierpnia, na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie, Fundacja Idź Dalej gościła w Lanckoronie wraz z grupą 30 seniorów z Małopolski. W sobotę 22.08.2015 r., podczas wieczornej prelekcji Agnieszka Jaworska i Michał Ptak opowiadali o praktycznych aspektach wędrowania do Composteli i zachęcali do poznawania szlaków jakubowych również w Polsce. Następnie, w niedzielę, towarzyszyli seniorom w wędrowaniu do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie było częścią projektu „Coś dla ciała, coś dla ducha. Wiem-potrafię-dbam”, aktywizującego osoby starsze w województwie małopolskim. Dzięki zaproszeniu Rodziny Kolpinga mogliśmy podzielić się osobistymi doświadczeniami i przeżyciami z jakubowych szlaków, zarówno tych hiszpańsko-portugalskich, jaki i polskich. Wędrówka do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej była wprowadzeniem w praktykę pielgrzymowania, dzięki czemu osoby starsze miały możliwość poznać na przykład oznaczenia szlaków.

Odcinek Lanckorona – Kalwaria Zebrzydowska jest częścią Beskidzkiej Drogi św. Jakuba, nad którą czuwa Bractwo św. Jakuba w Szczyrku. Do pokonania jest 5 km w niezwykle malowniczym terenie, a dodatkowo Lanckorona oraz Kalwaria są wyjątkowymi miejscami, które warto odwiedzić – zwłaszcza w niespiesznym (pielgrzymim) tempie.

mp

 

 
 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz