droga

droga

30 września 2015

O Camino w Bochni... wśród książek

Mnóstwo zdjęć i opowieści z drogi, a także spotkanie z pielgrzymami i zachęta dla wahających się by ruszyć na Camino. A wszystko to odbyło się „z książkami w tle”, czyli w bocheńskiej bibliotece w ramach promocji wydanej właśnie książki.


30 września 2015 roku w Bocheńskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie "Camino de Santiago wczoraj i dziś", promujące książkę Agnieszki Jaworskiej „Camino de Santiago. Tradycja i współczesność”.
 
Opowiadaliśmy o współczesnym pielgrzymowaniu, hiszpańskich i portugalskich szlakach Camino oraz zasadach panujących wśród pielgrzymów zmierzających do Composteli. Pokazywaliśmy zdjęcia i radziliśmy, jak przygotować się do drogi. Opowiadaliśmy legendy i anegdoty z naszych własnych pielgrzymek. Następnie długo odpowiadaliśmy także na pytania uczestników, zadawane publicznie i prywatnie po zakończeniu prelekcji.
 
Bocheńska biblioteka zawsze z wielką otwartością gości członków Fundacji Idź Dalej. Tak było już podczas dwu poprzednich prelekcji - w listopadzie 2014 roku i styczniu 2015 roku. Nic więc dziwnego, że również jedno z pierwszych spotkań autorskich Agnieszki odbyło się właśnie w tym miejscu.

Na Via Regia Fundacja Idź Dalej ma już grono zaprzyjaźnionych caminowiczów i sympatyków. Do tych najważniejszych należy Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni, które zorganizowało to spotkanie i zaprosiło nas na prelekcję. Bochnianie również nie zawiedli. W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 osób w różnym wieku, żywo zainteresowanych działaniami Fundacji i Drogą św. Jakuba.

 aj & mp
foto: Agnieszka Hajduk

 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz