droga

droga

11 czerwca 2017

Olsztyńscy caminowicze na festynie „Integracja Jakubowa”

W niedzielę 11 czerwca Olsztyn zmienił się w miasto prawdziwie jakubowe. A to za sprawą festynu parafialnego, który zorganizowano przy Centrum św. Jakuba. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji i wspólnot zaangażowanych w życie najważniejszej parafii miasta. 


Festyn zgromadził mieszkańców Olsztyna, którzy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne dzieci i młodzieży na specjalnie do tego przygotowanej scenie. Ponadto część z nich została włączona do wspólnych tańców i zabaw prowadzonych przez dwóch chrześcijańskich wodzirejów.

Ci, którzy zgłodnieli, mogli posilić się grochówką, pierogami, kiełbaskami z grilla i pysznymi ogórkami małosolnymi oraz sałatkami sporządzonymi przez siostry katarzynki. Na deser były do skosztowania liczne ciasta upieczone przez członków wspólnot parafialnych, lody oraz ciepłe i zimne napoje.

Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. Było między innymi malowanie twarzy, doczepianie kolorowych kosmyków włosów oraz różnorodne prace plastyczne (m.in. kolorowanki obrazków z postacią św. Jakuba). Ponadto na dzieci czekały też liczne konkursy z nagrodami.

Stoisko olsztyńskich caminowiczów i Fundacji Idź Dalej z materiałami o Camino de Santiago przygotowała Izabela Ostrowska, która udzielała przy nim informacji na temat szlaków jakubowych na terenie miasta i działań powstałej w Olsztynie grupy jakubowej. 

II Parafialny Festyn zorganizowany został przez Parafię Archikatedralną św. Jakuba w Olsztynie pod hasłem „Integracja Jakubowa”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz.

mp


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz